Arvontojen voittajat

Täältä näet Liikuntaseikkailun arvontojen voittajat.

***

Perheiden liikuntalupaus – arvonta on suoritettu. Voittajille ilmoitamme voitosta henkilökohtaisesti.

Onnea voittajille ja kiitos kaikille liikuntalupauksen antaneille perheille!

Viking Line Risteilylahjakortti:
Jani Asikainen, Jyväskylä
Sisko Lampi, Halkia
Piia Leppänen, Ruokolahti
Taina Lahti, Rauma
Mari Blomqvist, Myrskylä

OP Liikuntavälinepaketti:
Mikko Latvala, Vaasa
Kaisa Blomberg, Lahti
Mailis Alen, Forssa

Subwayn lahjakorttisetti:
Anna Lievonen-Puttonen, Tampere

Soneran urheilukassi ja joogamatto-setti:
Sari Itämäki, Hyllykallio
Eija Korkiamäki, Lohikko

***

Valtakunnallisen liikunta- ja urheiluorganisaatio Valo ja OP kannustavat lapsia liikkumaan Suomen suurimassa ala-kouluikäisten Muuvit Liikuntaseikkailussa yhdessä liikkumaan -teemalla.  

Osuuspankki on lahjoittanut Hippo-välituntisäkkejä Liikuntaseikkailussa mukana oleville alueensa kouluille ja Valo arpoi 25 säkkiä koulujen kesken. Säkin liikuntavälineiden tavoitteena on kannustaa lapsia liikkumaan yhdessä välitunnilla ja ideoimaan yhdessä liikkumista vaikka välkkäriohjaajaksi kouluttautuneen oppilaan kannustamana.   

OPn ja Valon yhteistyö on osa OP-Pohjolan yhteiskuntavastuullista toimintaa ja sillä halutaan edistää lasten ja nuorten sekä lapsiperheiden hyvinvointia yhdessä osuuspankkien kanssa.  

Onnea voittajille!

Keskustan koulu Akaa
Vuorenmäen koulu
Artjärvi
Juvanpuiston koulu
Espoon kaupunki
Haapamäen yhteiskoulu
Haapamäki
Otto Kotilaisen koulu
Heinävesi
Herttoniemen ala-asteen koulu
Helsinki
Maunulan ala-asteen koulu
Helsinki
Aurinkolahden peruskoulu / Kanava
Helsinki
Pogostan koulu
Ilomantsi
Kalliolan koulu
Kangasniemi
Märsylän koulu
Kannus
Liperin koulu
Liperi
Marttilan koulu
Marttila
Asemanseudun koulu
Mellilä
Laurin koulu
Mynämäki
Junttilan Koulu
Nivala
Kummun 1-4 koulu
Outokumpu
Kurenalan koulu
Pudasjärvi
Melalahden koulu
Riistavesi
Rymättylän koulu
Rymättylä
Leivolan koulu
Sotkamo
Rekolan koulu
Vantaa
Vesannon yhtenäiskoulu
Vesanto
Vimpelin yhteiskoulu
Vimpeli
Katajan koulu
Ylivieska

 

***

Sonera Next Generation urheilijavierailut

Urheilijavierailut on arvottu ja voittajiin on oltu yhteydessä.
Alta näet vieraile
vat urheilijat, voittaneet koulut ja vierailupäivämäärän.

 Anton Lindfors   Lauttasaaren ala-asteen koulu/Pajalahden koulutalo   20.4.

 Amanda Kotaja 

 Lauttakylän koulu  13.5.
 Iivo Niskanen  Pihkainmäen koulu  14.4.
 Ilkka Herola  Siilinlahden koulu  25.3.
 Kerttu Niskanen   Vieremän kirkonkylän koulu  14.4.
 Minna Nikkanen  Aunelan koulu  28.4.
 Petra Olli  Evijärven kirkonkylän koulu  28.4.

 

 

 

 

 

 

Onnea voittajille!

Urheilijoihin voit tutustua osoitteessa Sonera.fi/nextgeneration

***

Liikuntaseikkailuhaasteen 9.3. mennessä lähettäneiden opettajien kesken on arvottu
Soneran lahjoittama tabletti Samsung Galaxy Tab S 10.5.
Voittaja on Reetta Kalliokoski, Albert Edelfeltin koulusta Porvoosta.
Onnea Reetalle!

***

Liikuntaseikkailuun 6.2.2015 mennessä ilmoittautuneiden opettajien kesken on arvottu
30 kappaletta Viking Linen Helsinki-Tukholma-Helsinki – risteilylahjakorttia.

Olemme voittajiin yhteydessä. Onnea voittajille!

Voittajat:

Autiomäki, Laura Roukon koulu Valkeakoski
Flinck, Kirsi        Mäntykankaan koulu    Kokkola
Haulisto, Ilona          Lietsalan koulu Naantali
Heinikainen, Lea     Kirkonkylän koulu   Mäntyharju
Hujanen, Erja          Riihikallion koulu Tuusula
Jylhänlehto, Kari    Sarakylän peruskoulu   Sarajärvi
Jyväsjärvi, Heikki        Huhtasuon yhtenäiskoulu Jyväskylä

Karhunen, Jutta-Riina

Vuosaaren peruskoulu Helsingin kaupunki
Kinnunen, Henna      Nepenmäen koulu Joensuu
Korhonen, Mari          Savion koulu  Kerava
Kosonen, Nina        Jokivarren koulu    Orimattila
Kyyhkynen, Mari   Naistenmatkan koulu  Pirkkala
Lahtinen, Pia          Juvanpuiston koulu  Espoo
Lauronen, Veera        Isoniitun koulu Klaukkala
Lumpo-Räsänen, Lotta        Kuoppakankaan koulu Varkaus
Lundell, Raija             Kaaron Koulu   Rauma
Niskanen, Ulla      Ivalon ala-asteen koulu Ivalo
Pekkarinen, Tamara        Nurmelan koulu Kinnula
Pulli, Hannu            Lemin koulukeskus Lemi
Qvist-Pettersson, Leila        Tammijärven koulu Tammijärvi
Rautiainen, Maarit        Nöykkiönlaakson koulu Espoon kaupunki
Solje, Raisa              Kartanokoulu  Elimäki
Suomala, Katri      Oulunsalon kirkonkylän koulu Oulunsalo
Syväranta, Aino        Luhtikylän koulu Luhtikylä
Säkkinen, Satu           Sumiaisten koulu Sumiainen
Tikkinen, Anne        Tiituspohjan koulu Leppävesi
Tuomaala, Annukka      Sevettijärven koulu Ivalo
Uggeldahl, Raisa        Suomusjärven koulu Suomusjärvi
Valle, Sonja            Ivalon ala-asteen koulu Ivalo
Ylipiessa, Anna-Liisa            Arpelan koulu Arpela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***